Spis rzeczy Spis rzeczy

Spis rzeczy potrzebnych Koloniście
 
 • 12 T-shirtów
 • krótkie spodenki (5 krótkich, 2 pary rybaczków)
 • dwie pary długich spodni (np. dżinsy i dresowe, leginsy)
 • 2 bluzy z kapturem (lekka i cieplejsza)
 • 2 piżamy
 • 2 cienkie ręczniki do wycierania
 • 1 ręcznik plażowy
 • 14 par majtek
 • 14 par skarpetek
 • strój kąpielowy (chłopcy-kąpielówki, nie spodenki do kolan)
 • czapka z daszkiem
 • chusteczka bawełniana na szyję
 • kurtka przeciwdeszczowa (lekka)
 • strój na dyskotekę
Zawartość kosmetyczki: 
mydło w płynie, szampon, pasta i szczotka do zębów, szczoteczka do rąk, szczotka do włosów (dziewczynki - gumki, spinki), krem do opalania, balsam po opalaniu
 
Lekarstwa:
wapno, rutinoskorbina, fenistil, plastry, tabletki na ból gardła, woda utleniona w żelu, aviomarin (dla potrzebujących)
    
Buty:
sportowe wiązane, sandały, klapki
 
Różne:
parasolka, okulary przeciwsłoneczne, suszarka (mała), torba na brudne ubrania, pieniądze drobne ok. 10zł. na dzień (portfelik na szyję - młodsze dzieci), plecak na wycieczki i na plażę, piórnik (długopis, kredki, klej, zszywacz), książka, karty, skakanka, guma (kto chce), foremki do piasku (kto chce), telefon (kto chce), kije do nordic walking (kto chce), przytulanka, ale mała (w razie potrzeby)
 
i… nic więcej!
 
Do dyspozycji dzieci mamy:
sprzęt sportowy: różnego rodzaju piłki, rakietki do badmintona, tenisa, stół do ping ponga, kije do nordic walking, matę do tańca, skakanki, gumy, chustę animacyjną, artykuły plastyczne, balony, „sypanki”, koraliki, karty, gry planszowe, książki, audiobooki, śpiewniki, projektor i ekran do prezentacji filmów, wii, ps3, odtwarzacze CD

Jak pomóc dziecku? Jak pomóc dziecku?

Jak pomóc dziecku dobrze radzić sobie ze swoimi rzeczami?
 
 1. Skarpetki, majtki, kostiumy kąpielowe należy zapakować do osobnych torebek
 2. Przybory toaletowe włożyć do kosmetyczki
 3. Lekarstwa z opisem zapakować do podpisanej torebki (przechowuje wychowawca)
 4. Drobne pieniądze i legitymację zapakować do podpisanej koperty (przechowuje wychowawca)
Chcę zwrócić uwagę Państwa na to, że na terenie ośrodka wczasowego znajduje się kawiarenka, gdzie dzieci mogą kupić lody, wodę, słodycze. 
 
W jadalni koloniści otrzymują bardzo obfite i urozmaicone posiłki, oraz owoce, desery, jogurty, które zjadają między posiłkami.

Czego nie zabierać? Czego nie zabierać?

Czego nie zabierać?
Poduszki, zbyt dużej przytulanki, torby lalek, koszulek na ramionka, więcej niż 1 książki, więcej niż 3 par butów, grubego ręcznika, dużej paczki gumek, spinek i wszelkich ozdóbek, torby słodyczy, torebek na ramię, łańcuszków, kaloszy, czepka kąpielowego okularków do pływania.
 
Szanowni Państwo Rodzice!
Od wielu lat mamy kłopot z potężnymi bagażami naszych Kolonistów. O ile nie ma większego znaczenia wielkość walizki, bo najczęściej podróżujemy autokarem, o tyle jej zawartość powoduje wiele komplikacji.
 
Na czym polega problem?
Należy zwrócić uwagę na to, że dzieci kwaterowane są zwykle w pokojach 3 lub 4-osobowych. Wyobraźcie sobie Państwo ten moment, kiedy otwierają walizki i zaczynają wypakowywać swoje rzeczy. Mimo tego, że mają do dyspozycji szafy, wieszaki, stół, półki w łazience, to poukładanie nadmiernej ilości ubrań, zabawek, słodyczy nawet z pomocą wychowawcy sprawi im dużą trudność, a przecież chodzi o to, by otoczenie dziecka było czyste i estetyczne, by był porządek, no i przede wszystkim o to, by dziecko w każdej chwili wiedziało, gdzie są potrzebne mu rzeczy.
 
Mamy ogromną prośbę o ty, by rozsądnie wybrać rzeczy, które będą na pewno potrzebne. Każdego roku dzieci pakują z powrotem przedmioty, których w ogóle nie używały.